rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Ani Prezydent Bronisław Komorowski, ani premier Ewa Kopacz nie zapytali oficjalnie prezydenta Petra Poroszenko o bezpieczeństwo i przyszłość Polaków żyjących na Ukrainie!

Oficjalna wizyta prezydenta Ukrainy w niepodległej Rzeczpospolitej powinna być wykorzystana przez nasze władze nie tylko do składania deklaracji poparcia i przyjaźni, ale również do upomnienia się o bezpieczeństwo i byt Polaków żyjących nadal na terenach dawnych Kresów Rzeczpospolitej!

Prawdziwa przyjaźń nie polega na jednostronnym składaniu danin finansowych tylko Ukraińcom przy równoczesnej bezduszności i znieczulicy dla tragicznej sytuacji Polaków, którzy cudem ocaleli, mimo ludobójstwa prowadzonego przez Niemców, Rosjan i Ukraińców z UPA oraz Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, ale również na upomnieniu się o to, aby rząd Ukrainy i Prezydent Poroszenko szanowali Polaków, żyjących i mieszkających nadal na Ukrainie! Pani Kopacz zupełnie zapomniała o Polakach, którzy tak niedawno przyjechali do Sejmu RP z wołaniem o ratunek, bo na Ukrainie nie czują się bezpiecznie!

Pani premier Kopacz nie zapytała prezydenta Poroszenki co zrobił aby chronić bezpieczeństwo i zapewnić godziwy byt tym Polakom, którzy żyją we Lwowie, Stanisławowie, Żytomierzu, Dunajowie, Zaporożu, Doniecku i innych miejscowościach administrowanych obecnie przez władze Ukrainy! Pan prezydent Bronisław Komorowski obejmując się z Peterem Poroszenko w Warszawie tak czule jak to robił Tusk z Putinem w Smoleńsku, nie powiedział publicznie, że nie zgadza się z prezydentem Ukrainy z jego dumy z dokonań UPA! A przecież w Kijowie w tym samym 2014 roku Peter Poroszenko powiedział, że jest dumny z dokonań UPA!!!

Czy prezydent Bronisław Komorowski po wyjściu z objęć Poroszenki nie ma odwagi powiedzieć publicznie, że Polacy nigdy nie zapomną nierozliczonych zbrodni ludobójstwa UPA, OUN i SS Galizien? Dlaczego Prezydent RP Bronisław Komorowski nie wyraził w dniu 17 grudnia 2014 roku dezaprobaty dla decyzji prezydenta Poroszenki o wyznaczeniu rocznicy powstania UPA za święto narodowe Ukrainy???

Polityka koalicji PO-PSL oraz prezydenta Komorowskiego wobec Ukrainy charakteryzuje się okazywaniem większej troski o Ukraińców, aniżeli o Polaków! Występuje gigantyczna asymetria, bo Ukraińcy mają w Sejmie RP swoich posłów, natomiast prezydent i premier Ukrainy w żadnych oficjalnych wystąpieniach nawet nie wspominają o Polakach żyjących od tysiąca lat na ziemiach, które obecnie są administrowane przez władze Ukrainy!

Prawdziwa przyjaźń nie polega na przemówieniach i deklaracjach, lecz na czynach! Polacy pomagają Ukraińcom w walce przeciw agresji rosyjskiej, natomiast prezydent Ukrainy w żaden sposób nie pomaga Polakom żyjących w coraz trudniejszych warunkach na Ukrainie!

Pomagając Ukraińcom nie wolno nam zapominać o Polakach żyjących na Ukrainie, bo jeżeli rząd R.P. i Prezydent Bronisław Komorowski będą nadal traktować Ukraińców lepiej niż naszych rodaków, to Polakom na Ukrainie grozi realna już zagłada!

Gdy Ukraina dogada się z Rosją, to Polacy będą tępieni zarówno przez władze Rosji jak i przez nowe władze Ukrainy!

W interesie Polski jest przyjaźń z Ukrainą i osobiście potępiam rosyjską agresję na naszego sąsiada, ale ta przyjaźń powinna być wzajemna i władze Ukrainy powinny traktować Polaków żyjących na dawnych Kresach Rzeczpospolitej co najmniej tak dobrze jak Polacy traktują Ukraińców znajdujących w naszym pięknym kraju ratunek i opiekę!

Szkoda, że prezydent Komorowski i premier Kopacz nie wspomnieli ani słowem w swoich przemówieniach na cześć Poroszenki ani o historii Polski ani o Polakach żyjących na Ukrainie.

Rajmund Pollak

2014-12-27 | Dodaj komentarz
maria
2015-01-08 22:59:39
jestem tez bielszczanka,dumn

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517733
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Prezydent Komorowski i premier Kopacz bardziej troszczą się o Ukraińców niż o Polaków!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała